Liturgický kalendár:

Po-St, So: Féria

Št: Katedry sv.Petra, Apoštola, sviatok

Pi: Kántrový deň

Ne: 2.pôstna nedeľa

Poriadok bohoslužieb 19.-25.2.2024:

DEŇ DÁT. HOD. MIES. ÚMYSEL
Po: 19.2. — — — —  — — 
Ut: 20.2. — — — —  — — 
St: 21.2. — — — —  — — 
Št: 22.2. 17:00 V.Ď. Za zdravie a B.požehnanie pre Pavla a Helenu
Pi: 23.2. 16:20 V.Ď. POBOŽNOSŤ KRÍŽOVEJ CESTY- ŽENY A MATKY
Pi: 23.2. 17:00 V.Ď. + vdp. dekan Milan Ivánek, rodičia a brat Ján
So: 24.2. 18:00 Rohož. + Ladislav a Julianna Macvaldoví a zať František Hajko
Ne: 25.2. 8:00 Lula + Jozef Šimonek a man.Brigita, 2. výročie úmrtia
Ne: 25.2. 9:15 Tehla + Ladislav Berník, 1.výročie úmrtia
Ne: 25.2. 10:45 V.Ď. Za farníkov

Jarné kántrové dni:

Obsahom jarných kántrových dní je príprava na pokánie a na sviatosť zmierenia a činorodá láska k blížnemu. My budeme mať tento úmysel sv.omše v piatok.

Zbierka na charitu.

Dnes je zbierka na charitu. Za vaše milodary vám vopred vyslovujem úprimné Pán Boh zaplať.

Extrémna krížová cesta 22.3.2024:

Spoločenstvo Extrémnej krížovej cesty-Nitra vás pozýva na celonočnú krížovú cestu, ktorá sa začína 22.3.2024 v kostole na Kalvárii v Nitre. Po sv.omši sa putuje individuálne v malých skupinkách trasou so 14 zastaveniami o celkovej dĺžke 31,5 km, s prevýšením 805 m. Ide sa v noci, v tichosti, za každého počasia smer Zobor, Hôrka nad Podhoranmi, Dražovský kostolík sv.Michala a späť na Kalváriu v Nitre. Táto fyzicky náročná krížová cesta umožní dať svojmu duchovnému životu nový rozmer, dosiahnuť svoje limity a nájsť silu v Božej prítomnosti. Kvôli organizačnému zabezpečeniu je potrebné sa vopred zaregistrovať na webovej stránke ekc.sk/nitra. Bližšie info nájdete na facebookovej stránke: Extrémna Krížová Cesta- Slovensko. 

Ekonomická farská rada:

S veľkou radosťou vám oznamujem, že konečne budeme mať aj my Ekonomickú farskú radu. Do tejto úlohy som vymenoval týchto pánov:

Peter Havala, Peter Macho, Daniel Dudáš, Michal Havala a Tomáš Janček. Na budúcu nedeľu 25.2. na farskej sv.omši budú slávnostne uvedení do tejto úlohy malým krátkym obradom. 

Doplnenie prosieb, čiže spoločných modlitieb veriacich:

Všetky farnosti v našej diecéze sme dostali pokyn z Biskupského úradu, aby sme do prosieb vkladali prosby za duchovné povolania, za mládež a za rodiny. Za ukončenie vojny na Ukrajine nemusíme vkladať prosbu. Možno aj preto je ukončenie vojny v nedohľadne, že sa za to nemodlí.

Nácvik pašií bude v stredu 21.2. o 17:00 hod.v kostole. Prosím o podporu, o vašu účasť, príďte pomôcť.

Pôstna krabička:

Milí farníci, do kostola nám prišli pôstne krabičky, vďaka ktorým môžete dať pôstu konkrétny zmysel. Krabičky si môžete vziať domov a počas pôstu do nich vkladať svoje milodary za veci, ktoré si dobrovoľne odopriete.  Slovenská katolícka charita vaše dary premení na adresnú pomoc najbiednejším v africkej Ugande a Rwande. Tento rok je v obálkach s krabičkami aj aktivita pre deti na celý pôst. 

 

 

Vzadu sa nachádza leták ACN- Pomoc Cirkvi v núdzi, konkrétne pomoc Ukrajine.

Informačný servis nitrianskej diecézy