12.7.2020

Liturgický kalendár:

Po-Ut: Féria

St: Sv.Bonaventúru, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka

Št: Preblahoslavenej Panny Márie Karmelskej, ľubovoľná spomienka

Pi: Sv.Andreja Svorada a Benedikta, pustovníkov, hlavných patrónov diecézy, sviatok

So: Féria

Ne: 16.nedeľa cez rok

 

Úmysly sv.omší 13.-19.7.2020:

 

DEŇ DÁTUM MIESTO HODINA ÚMYSEL
Po: 13.7. Veľký Ďur 18:00 Za kňazov, diakonov, bohoslovcov
Ut: 14.7. Veľký Ďur 18:00 + Mária Juhaszová (1)
St: 15.7. Lula 17:00 + Jozef Sádovský a manželka Františka
St: 15.7. Tehla 18:00 + Mária Juhaszová (2)
Št: 16.7. Veľký Ďur 18:00 + Ján Toth, 1. výročie
Pi: 17.7. Veľký Ďur 18:00 Poďakovanie Pánu Bohu za 30 rokov od krstu
So: 18.7. Rohožnica 18:00 Za uzdravenie rodín
Ne: 19.7. Lula 8:00 + Ondrej Gajdoš, manželka Mária a ich deti
Ne: 19.7. Tehla 9:15 Za rodičov Belických
Ne: 19.7. Veľký Ďur 10:45 Za farníkov

 

Spovedanie:

Oznamujem, že pred každou sv.omšou budem pol hodiny, vždy od 17:25 do 17:55 hod., spovedať. Nebudem to viac dávať do oznamov, lebo s tým jednoducho môžete vždy rátať.  Budem sa budem snažiť byť vám k dispozícii vždy tú pol hodinu v spovednici. Nebudem spovedať v tzv. mužskej sakristii, ale v spovednici. Tak, ako sa patrí.

Poďakovanie:

Úprimné Pán Boh zaplať všetkým zhruba dvadsiatim ochotným dobrovoľníkom brigádnikom, ktorí prišli pracovať na vyčistení interiéru farskej budovy, pokosení trávy okolo fary a okolo kostola, skrátení kríkov, živého plota, niektorých hrubých odstávajúcich vetiev stromov. Som veľmi spokojný. Urobilo sa kus roboty, naplnili sme plný kontajner rôzneho odpadu, starého nábytku atď.

Zapisovanie úmyslov:

Oznamujem, že v sakristii hocikedy po sv.omšiach prijímam vaše úmysly sv.omší. Mám veľmi veľa voľných dátumov v kalendári. Nech sa páči, som vám k dispozícii. Ak ste boli zvyknutí nosiť váš milodar za sv.omšu vopred, tak môžete v tom pokračovať. Aj keď radšej by som bol, keby ste priniesli svoj milodar až po sv.omši. Ale to je jedno, či pred, alebo po sv.omši. Nemusíte nosiť viac ako 5 Eur.

Stredy:

V stredu bude bývať zmena: Nakoľko na filiálkach v Lule a v Tehle si žiadajú aspoň raz do týždňa sv.omšu, okrem nedele, tak im vyhoviem. V stredu budem mávať sv.omše dve, jednu v Lule o 17:00 hod., druhú v Tehle o 18:00. Vo farskom kostole v stredu odteraz sv.omša nebude bývať.

Adorácia

Vo farskom kostole vo Veľkom Ďure bude odteraz viacmenej každý štvrtok po sv.omši bývať adorácia pred vystavenou Sviatosťou Oltárnou. Na sv.omši v ten deň nebudem kázať. Sv.omša bude kratšia. Sv.omša bude bez kázne, pár slov bude na adorácii. Sv.omšu ukončím normálne s požehnaním. Kto sa bude ponáhľať domov, tak pôjde domov. A kto má čas a chuť zostať zhruba 20-30 min. na adorácii, tak budem veľmi rád, že tu nebudem sám.

Zvony:

Zvony na modlitbu Anjel Pána budú odteraz zvoniť ráno o 7:00 hod., napoludnie  o 12:00 a večer o 18:00 hod.

Zvony na sv.omšu nás budú zvolávať o 17:30 a o 17:55 hod.

Malá brigáda opäť:

Prosím zajtra v pondelok od 9:00 hod. o pomoc pri ďalšej brigáde: Chcel by som pohrabať pokosenú trávu okolo fary a kostola na kopu a odviezť niekam preč. Prineste si, prosím, hrable alebo vidly.

Upratovanie farského kostola:

Riešime upratovanie farského kostola. Zatiaľ mám 12 trojíc z Dolného Ďuru a 10 trojíc z Rohožnice. Z Horného Ďuru ešte nemám nikoho. Na rade je Dolný Ďur. Prosím o upratanie kostola túto trojicu žien: Pani Emerencia Ferencová, Janka Ferencová, Anna Mérésová. A pravdaže uvítam ďalšie panie, alebo dievčatá s matkami.

Lektori:

Srdečne pozývam ďalších a ďalších vás veriacich, ktorí by boli ochotní čítať čítanie v týždni a v nedeľu, čiže by mohli slúžiť ako lektori Božieho slova. Nemusia to byť stále len tí istí, ale prijmeme skutočne ďalších z vás. Prihláste sa.  Nebojte sa.

Informačný servis nitrianskej diecézy